Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
BeataPasterniak napisał:
Nie mleka nie pil tylko pare ladnych lat legalnie pracowal na aker solut jedynej rafineri w norwegi . I robil za norkow .i nie pozwole go obrazac . A pozatym nalezy nam sie rodzinne za te 7 lat jego pracy tam na stoczni. Ciagle cos bylo nie tak a to zle dokumenty urzad wystawil maz latal i zalatwial a to ze brak zaswiadczenia na niepelnosprawne dziecko i tak ladnych lat a norweskiego ja uczyc sie nie musze .wystarczy ze maz biegle gada ale teraz jes we francji na kontrakcie i ja musze zalatwiac dokumenty wiec prosze o troche kultury. Dziekuje
Jezeli dzieci nigdy nie przebywaly w Norwegii, to zasilek opiekunczy sie nie nalezy, jedynie zasilek rodzinny oraz ewentualnie kontantstøtte.
Wiec jezeli niepelnosprawne dziecko nigdy w Norwegii nie mieszkalo, to nie wiem po co im zaswiadzczenie o niepelnosprawnosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
BeataPasterniak napisał:
Nie mleka nie pil tylko pare ladnych lat legalnie pracowal na aker solut jedynej rafineri w norwegi . I robil za norkow .i nie pozwole go obrazac . A pozatym nalezy nam sie rodzinne za te 7 lat jego pracy tam na stoczni. Ciagle cos bylo nie tak a to zle dokumenty urzad wystawil maz latal i zalatwial a to ze brak zaswiadczenia na niepelnosprawne dziecko i tak ladnych lat a norweskiego ja uczyc sie nie musze .wystarczy ze maz biegle gada ale teraz jes we francji na kontrakcie i ja musze zalatwiac dokumenty wiec prosze o troche kultury. Dziekuje



jak sie nie potrafi samemu załatwić takich spraw ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Malgorzata Renk
(MalgorzataRenk)
Wiking
Witam w zeszłym roku wypłacił mi na jedno dziecko zasiłek rodzinny w tym roku złożyłam wszystko jeszcze raz tez na 2 dziecko i cisza a mają mi do wypłacenia za lata wręcz ile będę czekać czy ktoś coś wie ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
MalgorzataRenk napisał:
Witam w zeszłym roku wypłacił mi na jedno dziecko zasiłek rodzinny w tym roku złożyłam wszystko jeszcze raz tez na 2 dziecko i cisza a mają mi do wypłacenia za lata wręcz ile będę czekać czy ktoś coś wie ???

1. Witam w zeszłym roku! Wypłacił mi na jedno dziecko zasiłek rodzinny w tym roku. Złożyłam wszystko jeszcze raz tez. Na 2 dziecko i cisza! A mają mi do wypłacenia. Za lata wręcz! Ile będę czekać czy ktoś coś wie ???

2. Witam, w zeszłym roku wypłacił mi na jedno dziecko zasiłek rodzinny. W tym roku złożyłam wszystko jeszcze raz, tez na 2 dziecko i cisza, a mają mi do wypłacenia za lata. Wręcz, ile będę czekać? czy ktoś coś wie ???

3. Witam, w zeszłym roku wypłacił mi na jedno dziecko zasiłek. Rodzinny, w tym roku złożyłam wszystko jeszcze raz. Tez na 2 dziecko i cisza, a mają mi do wypłacenia za lata.. (wręcz?) Ile będę czekać, czy ktoś coś wie ???

4.Witam,
W zeszłym roku (NAV) wypłacił mi na jedno dziecko zasiłek rodzinny. W tym roku złożyłam wszystko jeszcze raz. Tez na 2 dziecko i cisza, a mają mi do wypłacenia za lata wręcz (wstecz). Ile będę czekać? Czy ktoś coś wie ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Średni czas oczekiwania na decyzję NAV w sprawie zasiłku na dzieci wynosi 12-24 miesiące. Jeśli jednak spełnia Pani wszystkie warunki i zasiłek zostanie przyznany, wówczas otrzyma Pani zwrot należnego zasiłku za cały okres, za który on się należy. Nawet jeśli na decyzję będzie trzeba czekać 2 lata, to za ten cały okres otrzyma Pani spłatę. Więcej można poczytać tutaj: www.mojanorwegia.pl/zasilek-rodzinny/informator.html
Zgłoś wpis
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Elise napisał:
BeataPasterniak napisał:
Nie mleka nie pil tylko pare ladnych lat legalnie pracowal na aker solut jedynej rafineri w norwegi . I robil za norkow .i nie pozwole go obrazac . A pozatym nalezy nam sie rodzinne za te 7 lat jego pracy tam na stoczni. Ciagle cos bylo nie tak a to zle dokumenty urzad wystawil maz latal i zalatwial a to ze brak zaswiadczenia na niepelnosprawne dziecko i tak ladnych lat a norweskiego ja uczyc sie nie musze .wystarczy ze maz biegle gada ale teraz jes we francji na kontrakcie i ja musze zalatwiac dokumenty wiec prosze o troche kultury. Dziekuje
Jezeli dzieci nigdy nie przebywaly w Norwegii, to zasilek opiekunczy sie nie nalezy, jedynie zasilek rodzinny oraz ewentualnie kontantstøtte.
Wiec jezeli niepelnosprawne dziecko nigdy w Norwegii nie mieszkalo, to nie wiem po co im zaswiadzczenie o niepelnosprawnosci.


Dziecko, na które staramy się o zasiłek rodzinny czy opiekuńczy nie musi przebywać w Norwegii. Nieprawdą jest również stwierdzenie, że zasiłek opiekuńczy nie przysługuje, jeśli dziecko nigdy nie było w Norwegii. Zasiłek przyznawany jest podatnikowi, który spełnia określone kryteria, ale nie mają one nic wspólnego z miejscem zamieszkania dziecka innym niż Norwegia. Wystarczy, że np. ojciec dziecka pracuje w Norwegii i płaci w tym kraju podatki. Dziecko może przebywać z matką w Polsce. Więcej można przeczytać tutaj: www.mojanorwegia.pl/zasilek-rodzinny
Zgłoś wpis
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
MultiNOR napisał:
Dziecko, na które staramy się o zasiłek rodzinny czy opiekuńczy nie musi przebywać w Norwegii. Nieprawdą jest również stwierdzenie, że zasiłek opiekuńczy nie przysługuje, jeśli dziecko nigdy nie było w Norwegii. Zasiłek przyznawany jest podatnikowi, który spełnia określone kryteria, ale nie mają one nic wspólnego z miejscem zamieszkania dziecka innym niż Norwegia. Wystarczy, że np. ojciec dziecka pracuje w Norwegii i płaci w tym kraju podatki. Dziecko może przebywać z matką w Polsce. Więcej można przeczytać tutaj: www.mojanorwegia.pl/zasilek-rodzinny
Pytanie bylo o zasilek na niepelnosprawne dziecko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok